تبلیغات
دلاوران مرصاد - مدیریت الاکلنگی در کرمانشاه


مدیریت الاکلنگی در کرمانشاه، پنج شهردار و سرپرست در یک سال و سه استاندار در سه سال

چهل روز از دومین استیضاح شهردار خبرساز کرمانشاه یعنی عبدالرضا شعبانی می گذشت و در آن ایام به اصطلاح کلانشهر کرمانشاه همزمان از نعمت وجود سه شهردار برخوردار بود آقای شعبانی که خود را هنوز شهردار کرمانشاه می دانست و آقای لعل بخش سرپرست شهرداری و مهندس رضایی هم شهردار منتخب.

اما در اولین شب رمضانی بازهم خبری از شعبانی در کرمانشاه منتشر شد و آنهم بازگشت دوباره وی به مسند شهرداری کرمانشاه بود. گفته می شد شعبانی با حکم دیوان عدالت اداری به شهرداری کرمانشاه بازگشته ، من که حساب از دستم خارج شده گویا شهردار شعبانی این پزشک بازنشسته که فقط چند ماه پیش با رای اکثریت اعضای شورای شهر کرمانشاه به این سمت انتخاب شده بود برای دومین بار توسط همان اعضای شورای شهر استیضاح و برکنار شده و برای دومین بار هم باز به شهرداری کرمانشاه بازگشت علتش بماند که البته مسئولان مربوطه ان شاءالله پیگیری می کنند.

این آمدنها و رفتن ها که نمیدانیم بحر چه بود باعث شد تا همه به وضوح ببینند که جایگاه شهرداری کرمانشاه به مانند الاکلنگ به سرعت در حال بالا و پایین آمدن است.

اما بعد از حدود یک و نیم روز از بازگشت دوباره شعبانی خبرها حاکی از برکناری وی و رسیدن چندباره سرپرستی شهرداری به لعل بخش یا همان ذخیره طلایی شهرداری بود که زمانی علی حیدر کرمی شهردار کنونی منطقه چهار چنین نقشی داشت تا الاکلنگ شهرداری کرمانشاه همچنان با سرعت هرچه بیشتر در حرکت باشد.

راستش از خدا که پنهان نیست از شما چه پنهان هم اکنون که مشغول نوشتن این مطلب هستم مطمئن نیستم که الان که نه ، همین الان شهردار کرمانشاه کیست ؟

در اینجا اگر چرتکه بیندازیم می بینیم که در حدود یکسال گذشته آقایان قربانی، کرمی، شعبانی «سه بار»، لعل بخش«سه بار» و رضایی بعنوان پنج شهردار منتخب و سرپرست توسط شورای شهر روی الاکلنگ شهرداری کرمانشاه این شهر پروژهای شکست خورده و نافرجام قرار گرفته اند .

البته داستان صندلیهای الاکلنگی مدیریت در کرمانشاه فقط به شهرداری محدود نمی شود نشان به آن نشان که در حدود سه سال اخیر مردم کرمانشاه سه استاندار را تجربه کرده اند که اینهم در نوع خود جالب توجه است و خیلی نشان ها به آن نشان های دیگر.

حالا که صحبت از مدیریت ارشد استان شد بد نیست این را هم گفت که مردم انتظار داشتند در طی این مدت که کرمانشاه مدام در حال تعویض شهردار و در آن واحد سه شهرداره بود استاندار وارد عمل میشد و با تشکیل جلسه های جدی با حضور معاونت عمرانی و دیگر متولیان قاطعانه می خواست تا جلوی این الاکلنگ بازی آنهم در شرایطی که دو شهربازی کرمانشاه پلمپ شده اند گرفته شود.

حال مردم انقلابی و شایسته کرمانشاه از مسئولان انتظار دارند تا بجای این فرصت سوزیها به فکر توسعه استان باشند و به ندای رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقدام و عمل برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی لبیک گفته و به فکر رفع مشکلات استان باشند چراکه کرمانشاه جایگاه نخست بیکاری کشور را دارد و بیش از دو سوم کارخانه‌ها و مراکز تولیدیش تعطیل و نیمه تعطیل است و در بسیاری از شاخص‌های منفی که مجال پرداختن به آن نیست در صدر رتبه بندی کشور قرار دارد و سزاوار نیست که بیش از این فرصت سوزی شود.

این همه فرصت سوزی ، حاشیه پردازی و بدتدبیری موجب ناامیدی و یأس مردم استان شده و کار به جایی رسیده که مردم کرمانشاه بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده در شمار کم نشاط ترین استان های کشور قرار دارند و این کم نشاطی و پرگرفتاریها می تواند مشکل ساز شود به گونه‌ای که یک نمونه آن «خودکشی جوان کرمانشاهی به علت بیکاری»اشک استاندار را در آورد هرچند همه منتظر بودند تا حسب قول آقای استاندار در روز معارفه اش تحول در استان را از او ببینند نه اشک وی را .

حال که فضای رکود ، ضعف مدیریت و بی انگیزگی استان کرمانشاه را دربرگرفته است مردم از مسئولان بویژه مسئولان محترم کشوری به جد می خواهند تا برای خروج استان از این وضع آستین همت را بالا زنند و هر آنچه لازم است انجام دهند.

رسول مرادیتاریخ : پنجشنبه 1395/03/20 | ساعت 21 و 31 دقیقه و 00 ثانیه | نویسنده : شعیب نظری | نظرات