تبلیغات
دلاوران مرصاد - جزئیات تازه حمله به اردوگاه منافقین
شب گذشته منابع امنیتی عراقی از اصابت 25 فروند موشک کاتیوشا به اردوگاه «لیبرتی»، مقر عناصر گروهک تروریستی منافقین در اطراف فرودگاه بغداد و به هلاکت رسیدن 20 تن از اعضای این گروهک خبر دادند. یکی از این منابع امنیتی گفت موشک ها از منطقه «البکریه» در توابع شهرستان ابوغریب شلیک شده است.
پس از انتشار این خبر، برخی از منابع نام شماری از تروریست های کشته شده در حملات شب گذشته را نیز منتشر کردند. بر اساس این گزارش ها، حسین ابریشمچی، شکنجه گر معروف منافقین به هلاکت رسیده است. ابریشمچی عامل اصلی جنایت عملیات مهندسی این گروهک تروریستی بود که ٦ نفر را با شکنجه به طرز فجیعی به شهادت رساند. 
 
همچنین در این عملیات ۲۲ نفر دیگر از اعضای اصلی این گروهک، ازجمله مهدی توکل، بهزاد میرشاهی، حسن اداوی، رجب محمدی، رضا وادیان، شریف ویسی، حسین سرو آزاد، احمد مسچیان، جاسم قصیر، ابوطالب هاشمی، حمید دهقان، کیومرث یوسفی، حسین گندمی، نیره ربیعی وجواد سالاری کشته شدند. گروهک منافقین می گوید ۲۳ نفر از اعضایش کشته و شماری دیگر زخمی شده اند و دو نفر از کشته شده ها بر اثر اصابت موشک، هنوز شناسایی نشده اند.
 
اما در حالی که ابتدا مشخص نبود که عملیات شب گذشته توسط چه گروهی انجام شده، صبح امروز، جیش المختار عراق مسئولیت آن را بر عهده گرفت. وثیق البطاط، رهبر این گروه اظهار داشت: « جیش المختار که متشکل از خانواده‌های قربانیان انتفاضه شعبانیه است، بارها به سران گروهک منافقین اعلام کرده بود که باید هر چه سریعتر خاک عراق را ترک کنند؛ اما آن ها با وجود تسهیلات در نظر گرفته شده از سوی کشورهای اروپایی و آمریکایی، اصرار بر اشغال بخشی از خاک ما را دارند که این موضوع ما را ناچار به واکنش کرده است». وی منافقین هشدار داد که اگر هر چه سریعتر خاک عراق را ترک نکنند احتمال تکرار این گونه عملیات‌ها وجود دارد.
 
گفتنی است جان کری، وزیر خارجه آمریکا به حمله موشکی شب گذشته به مقر گروهک منافقین در عراق واکنش نشان داده و آن را محکوم کرد. کری در این زمینه گفت: «آمریکا قویاً این حمله تروریستی را محکوم می‌کند. ما با مقامات ارشد عراقی در تماس نزدیک هستیم تا مطمئن شویم که خدمات درمانی و اضطراری لازم برای قربانیان فراهم شود». وی تأکید کرد که آمریکا متعهد به کمک به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل برای انتقال دائمی اعضای ساکن در کمپ لیبرتی به خارج از عراق است.
 
اردوگاه «لیبرتی» محل حضور عناصر برجای مانده از گروهک تروریستی منافقین است که پس از تعطیل شدن پادگان اشرف به آنجا منتقل شدند. سران گروهک تروریستی منافقین علیرغم آمادگی برخی کشورهای غربی و آلبانی برای پذیرش اعضا همچنان اصرار بر ماندن در خاک عراق دارند؛ زیرا ادامه حیات خود را منوط به این حضور تلقی می‌کنند.
منبع: تابناک


تاریخ : جمعه 1394/08/8 | ساعت 21 و 41 دقیقه و 59 ثانیه | نویسنده : شعیب نظری | نظرات